Blog
Kterak dva členové Kádvojky osvědčili mistrovství v profesi

Vložil sonnevend dne 23. 11. 2012

Stěhování, to není žádná lecjaká věc. A jak se říká, lepší vyhořet než se stěhovat.

S Katkou jsme se zatím nedostali tak daleko, že bychom už přímo balili kufry z našeho hnízdečka v Manhardově ulici. Ovšem před rekonstrukcí prvního patra rodinného domu v ulici Nerudově, kde přízemí obývají rodiče mé drahé choti, bylo zapotřebí vše vystěhovat.

I povolali Sonnevendovi na pomoc dvojici všehoschopných jedinců zvaných Brouk Pytlík - práce všeho druhu a Všechno vím, všechno znám. Určitě je všichni vnímáte také jako Velkého šéfa a Neumlčitelného glosátora, pro pořádek uvedu iniciály J. Z. a J. K. Komu ani tato nápověda nepomohla k identifikaci, má holt smůlu.

Ale abych se vrátil k jádru dogy: jedním z hravě zvládnutých oborů tohoto páru člověků s renesančním rozhledem je právě stěhování. Původně jsem tomu moc nevěřil, ale Honza s Jirkou (ááá - teď jsem je prozradil úplně...) podali jasně hmatatelné důkazy.

Menší věci přenášeli pouhým pohledem, větší předměty silou vůle a na ty ještě rozměrnější přece jen použili i své čistě fyzické dispozice. Až zůstal úplně poslední oříšek k rozlousknutí: obří skříň popírající svou velikostí zákony našeho vesmíru. Promiňte, vlastně bytu.

Jak almaru dostat ven z místnosti, když všechny její rozměry (prsa - pas - boky, sakra zase vedle - tedy výška - šířka - hloubka) přesahovaly velikost dveří? "Rozsekat na třísky a spálit," nesměle jsem navrhl a vzápětí byl zpražen vražedným pohledem milované manželky. "To zvládneme," opáčil její oblíbenec Jenda a já opětovně klesl na dno propadliště dějin.

I dali šéfík zvaný Hans a jeho pobočník OpoJura hlavy dohromady. Ze samé logistiky málem zavařili mozkové obvody, ovšem výsledek stál za to. Nejenže masivní skříň briskně opustila někdejší ložnici, ale vzápětí byla za pomoci vyboulených svalů obou siláků zázračně dokormidlována uzoučkým schodištěm z poschodí No. 1 do podkroví.

Abych už své rozvášněné vyprávění příliš neprodlužoval, ani procpání hamatného kusu nábytku miniaturními vstupními dvířky do půdního prostoru neznamenalo pro duo stěhováků - amatérů žádný problém. O uložení na to správné místo pak ani nemluvě.

Za svou parádní pomoc se J&J dočkali naturálních odměn. Televizor i lednici vzhledem ke své vrozené skromnosti a nezištnosti okamžitě věnovali potřebnějším kamarádům z řad SK K2, zatímco nabízené jídlo a pití s gustem zakousli, respektive zahltli. A jestli nepraskli, hodují doteď.

A úplný závěr? Prostý. Hoši, děkujem!

sonny Marek SonnevendKalendář akcí

Kalendář

Partneři


Město Prostějov

Olomoucký kraj